Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

1 maja w Rzeszowie

dodano 2017-05-02 12:35 w kategorii: Akcje

Tegoroczny maj, podobnie jak wiele poprzednich, rozpoczął się w naszym mieście wielkim świętowaniem, na które nas ponoć stać. Najpierw wolna sobota i niedziela, a później trzy święta pod rząd, przy czym to trzecie u nas podwójne. Pierwszego maja, Święto Pracy uczciło ponad 200 uczestników. Uroczystość składała się z trzech części – zasadnicza pod pomnikiem na placu Ofiar Getta, gdzie wszystkich powitał Jerzy Filipek, a wystąpienie programowe wygłosił Wiesław Buż – przewodniczący rady wojewódzkiej SLD. Pojawiły się pracownicze hasła i żądanie przestrzegania podstawowych praw ludzi pracy. Był prezydent miasta Tadeusz Ferenc z małżonką, była orkiestra dęta i konieczne składanie wieńców pod pomnikiem. Później nastąpił zbiorowy przemarsz wraz z orkiestrą pod pomnik Walk Rewolucyjnych, gdzie zebrani wysłuchali kolejnego wystąpienia i były kolejne wieńce. Trzecia część, to już pobyt w ogrodach SLD, który miał charakter wy- łącznie integracyjno-towarzyski. Był to majowy piknik w przyjemnej, plenerowej scenerii. (Echo Rzeszowa)

 Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.