Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Żukowska: wkrótce większość dzieci będzie rodzić się w związkach nieformalnych

dodano 2017-06-07 17:29 w kategorii: Informacje

- Złożyliśmy projekt ustawy o związkach partnerskich, w której chodzi o równość wobec prawa osób, niezależnie od ich orientacji psychoseksulanej - powiedziała Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD w programie „Grafitti Popułdniowe” na antenie Polsat News.

- Chodzi oto, aby osoby, które się kochają mogły wspólnie rozliczać się z podatków, nosić wspólne nazwisko, mogły dziedziczyć, aby istniał obowiązek alimentacyjny, jak również, aby partnerzy mogli się dowiadywać, co się dzieje z osobą najbliższą jeżeli jest w szpitalu – przytoczyła założenia projektu. - Przypomnę, że w związkach partnerskich rodzi się coraz więcej dzieci, niedługo będzie tak, że większość z nich będzie pochodzić ze związów nieformalnych – podkreśliła. - Ten projekt był dyskutowany z szeregiem organizacji LGBTQI (jest to projekt, który SLD składało już w poprzedniej kadencji - przyp. red.) – dodała.

Oglądaj cały program "Grafitti Popołudniowe", kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.