Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

74 rocznica „Zbrodni Wołyńskiej"

dodano ponad tydzień temu, 2017-07-12 w kategorii: Akcje

W dniu 11.07.2017r, w 74 rocznicę „Zbrodni Wołyńskiej”, członkowie zespołu Inicjatyw Historyczno – Patriotycznych przy Zarządzie Powiatowym Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Jarosławiu wzięli udział w uroczystości oddania hołdu, pomordowanej przez ukraińskich nacjonalistów, polskiej ludności kresów południowo wschodnich. Mówiąc o mordach ludobójstwa na Wołyniu, jak tez o walkach  w Małopolsce wschodniej, należy przypomnieć, że zginęło ponad 100 tysięcy ludzkich istnień – zginęli bo byli Polakami.

W naszym powiecie 17.04.1945r., bandy nacjonalistów ukraińskich, zaatakowały wieś Wiązownica, mordując ponad 100 osób i paląc częściowo wieś Wiązownica i okoliczne miejscowości.

Uważamy, że naszym moralnym obowiązkiem jest trwałe upamiętnienie tamtych krwawych wydarzeń.

My Polacy musimy pamiętać o przeszłości i bolesnej historii, która tak często doświadczyła naszych obywateli.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.