Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Konwencja mazowiecka SLD

15 kwietnia w siedzibie OPZZ, w Warszawie odbyła się konwencja mazowiecka Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W trakcie konwencji przewodniczący rady mazowieckiej Arkadiusz Iwaniak opowiedział o dużej aktywności partii w terenie w ciągu ostatnich dwóch lat, zaangażowaniu w wiele akcji społeczno – politycznych, a także o wartościach z jakimi SLD idzie do wyborów i z czego bierze się rosnące poparcie dla Sojuszu.

Na konwencji głos zabrał również szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

– Nie pójdę w koalicji z Platformą Obywatelską i Nowoczesną, bo PO pierwsza rozpoczęła część procesów, które kontynuuje PiS. Jest to: dekomunizacja, utworzenie IPN-u, obniżka emerytur mundurowym – powiedział Czarzasty.

– Przetrwaliśmy najgorszy czas, przeprosiliśmy za głupie decyzje. To, że odzyskujemy zaufanie wyborców, jest spowodowane tym, że jesteśmy konsekwentni, że wiadomo jakie mamy poglądy w kluczowych sprawach – dodał. Naszymi wartościami są wolność obywatelskie, prawa kobiet, stabilność prawa, przestrzeganie Konstytucji i zasad demokracji, świeckość państwa, a także dbanie o wizerunek i pozycję Polski na świecie, troska o seniorów, prawa mniejszości i obiektywna polityka historyczna – podkreślił przewodniczący SLD.

W następnej części konwencji, głos zabrał dr Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego, który przedstawił założenia programowe, jakie wypracował zespół samorządowy SLD na wybory samorządowe. Natomiast Dariusz Klimaszewski przestawił propozycje programowe SLD dla Mazowsza dotyczące m.in. ochrony środowiska, infrastruktury i polityki zdrowotnej.

Wiceprzewodnicząca Forum Kobiet Danuta Cicha-Marciniak przedstawiła na konwencji informację o zaangażowaniu kobiet w zbiórkę podpisów pod projektem Ratujmy Kobiety i uczestnictwo w czarnych protestach, a także plan pracy Forum na pierwsze półrocze 2018 roku które zajmie się miedzy innymi takimi zagadnieniami : współpraca z organizacjami pozarządowymi , równość i sprawiedliwość społeczna, rady ekspertów. Ponadto poruszyła temat oddziału onkologii przy Szpitalu Attis i skandalicznej polityce jaka jest stosowana w tym temacie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem